Kabul
Afganistan24.org to kontynuacja działającego w latach 2024-2010 serwisu afganistan.waw.pl.
Portal prowadzi wyspecjalizowaną działalność informacyjną skoncentrowaną na wydarzeniach w Islamskiej Republice Afganistanu.
Podstawą naszego działania jest znajomość języków Afganistanu i otaczającego go regionu: paszto, dari, urdu, perskiego i tadżyckiego. Celem jest wyjście poza ramy doniesień zachodnich agencji informacyjnych, które poprzez narzucane z góry ograniczenia, często spłaszczają wizerunek współczesnego Afganistanu. Właśnie z tego powodu koncentrujemy się na poszukiwaniach informacji ważnych, których nie podają polskie i zachodnie media.

Afganistan 24 ma za zadanie przybliżyć polskiemu czytelnikowi afgańską codzienność i tematy, poruszane w blisko- i środkowowschodnich mediach. Do podawanych przez nas informacji staramy się budować solidny background i w wymagających tego przypadkach wyjaśniać dlaczego opisywane wydarzenia przybierają taki, a nie inny obrót.

Naszymi źródłami pozostają przede wszystkim afgańskie agencje informacyjne: Bakhtar, AVA, Pajhwok i Wakht oraz stacje telewizyjne - Ariana i Tolo. Ponadto, na łamach afganistan 24.org pojawiać się będą inne, istotne źródła regionalne - chińskie, pakistańskie, irańskie i tadżyckie.

Afganistan 24 to także kronika tego co dzieje się na płaszczyźnie stosunków bilateralnych Afganistan - Polska. Będziemy pisać o wydarzeniach związanych z działaniami PKW Afganistan, wizytami afgańskich dyplomatów w Polsce, oraz o wydarzeniach politycznych, naukowych i kulturalnych, które wiążą się z Afganistanem. W kręgu naszych zainteresowań znajduje się również działalność pomocowa polskich organizacji pozarządowych, konferencje naukowe, oraz polskie wyprawy do Afganistanu. O wszystkich tych sprawach piszemy w dziale relacje afgańsko-polskie. 
Powrót do strony głównej
Content Management Powered by CuteNews