Kabul
Pokaz tradycyjnego tańca afgańskiego
Stowarzyszenie Hamkari oraz Klubokawiarnia Podróżnik zapraszają

25 października 2011, godz.19.00,  Klubokawiarnia Podróżnik, ul. Felińskiego 37, Warszawa

123Spotkanie z Afganistanem tym razem w odsłonie związanej stricte z tańcem i muzyką.
Poza ciekawą prelekcją o afgańskim tańcu prowadzoną przez znaną tancerkę Aleksandrę "Apsarę" Kilczewską posłuchamy oryginalnej afgańskiej muzyki i zobaczymy kilka tradycyjnych tańców.
Będzie to pokaz trzech tańców afgańskich: herati, baluczi, oraz afgańsko-indyjski.

Naszym gościem specjalnym będzie Aleksandra 'Apsara' Kilczewska

Spotkanie z Afganistanem tym razem w odsłonie związanej stricte z tańcem i muzyką.
Poza ciekawą prelekcją o afgańskim tańcu prowadzoną przez znaną tancerkę Aleksandrę "Apsarę" Kilczewską posłuchamy oryginalnej afgańskiej muzyki i popatrzymy na kilka tradycyjnych tańców.
Bedzie to pokaz trzech tancow afganskich: herati, baluczi, oraz afgańsko-indyjski.

Naszym gościem specjalnym będzie Aleksandra 'Apsara' Kilczewska

Tańcem intensywnie zajmuje się od 2005 roku. Trenuje i trenowała różne techniki taneczne: środkowo azjatyckie, w tym afgańskie, indyjskie, indonezyjskie, hawajskie i arabskie. Tańca uczyła się między innymi u zagranicznych nauczycieli w Egipcie, Wielkiej Brytanii, USA, Australii, Belgii, Szwecji, Niemcy, Serbia, Iran, Kanada, Azerbejdżan.

Aleksandra Apsara Kilczewska poszukuje własnych środków ekspresji poprzez łączenie poznanych technik tańca, szukając inspiracji w muzyce, poezji i filmie. Pracuje nad dwoma autorskimi stylami tańca. Pierwszy to połączenie tańców Azji Środkowej z północno indyjskimi - wszystko utrzymane w klimacie średniowiecznych dworów Wielkich Mogołów i sufizmu (mistycyzmu muzułmańskiego), drugi to fuzja tribalu z klasycznymi tańcami południowo indyjskimi nawiązująca do koncepcji hinduskich Devi.

Kilczewska występowała na wielu festiwalach w Polsce, Czechach, Indiach i Wielkiej Brytanii (między innymi Parada Równości, Vande Mataram, Wielokulturowe Warszawskie Street Party, Folkowe Spotkanie Na Szczycie w Olsztynie, koncert Bollywood Pandits, Tribal w Narodowym Muzeum Etnograficznym, Raqs Britannia, Dzień Przyjaźni Polsko-Indyjskiej, wieczór poezji urdu na SGGW, oraz wielu imprezach w klimatach Bollywood). Na co dzień interesuje się językoznawstwem indo-irańskim a także szeroko pojętą kulturą Indii, Iranu, Afganistanu i Azji Środkowej. Studiuje Iranistykę na wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Dodano 19.10.2011; 11:19 przez afganistan24
Powrót do strony głównej
Content Management Powered by CuteNews